Kinga Karaś – Women in Tech Days

Kinga Karaś

Kinga Karaś / Citi Solutions Center

Swoją przygodę z IT rozpoczęłam przez przypadek ze łzami w oczach, kiedy to nie dostałam się na kierunek pierwszego wyboru. W drugim naborze zostałam zakwalifikowana na Informatykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, gdzie uzyskałam tytuł licencjata. Idąc za ciosem postnowiłam kontynuować moją edukację w obszarze IT wybierając kierunek Big Data w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, który pozwolił mi na otrzymanie tytułu magistra.

Wraz z przeprowadzką do Warszawy i rozpoczęciem mojej nauki na SGH, moje drogi splotły się z Citi na stałe. Na stałe, ponieważ wcześniej miałam już swoje epizody z tą firmą. Dwukrotnie uczestniczyłam w Programie Praktyk Letnich – w Banku Handlowym w Departamencie Compliance, a rok później w Departamencie AML pełniąc obowiązki Analityka Biznesowego. W 2015 r. zakwalifikowałam się na program rozwojowy w IT, dzięki króremu mogłam poznać tajniki pracy w międzynarodowych zespołach, zdobyć wiedzę merytoryczną z różnych obszarów IT oraz wyjść ze swojej strefy komfortu odbywając cztery czteromiesięczne rotajce (Core Infrastructure, Command Center, PMO, Bank Handlowy). Jako, że z natury jestem niesprecyzowaną i niespokojną duszą, po skończeniu programu rozwojowego pracowałam na kilku zupełnie niezwiązanych ze sobą pozycjach – Senior Business Analyst, Senior Business Intelligence Web Programmer tworzący aplikacje webowe, ale także zajmujący się utrzymaniem i rozwojem hurtownii danych . Obecnie pracuję w obszarze Middleware, gdzie na co dzień badam i reaguję na problemy związane z compliance, przygotowując wymaganą dokumentację i przedstawiając kierownictwu wyższego szczebla zalecenia dotyczące możliwych rozwiązań i działań. Ponadto odpowiadam za analizę złożonych danych porównawczych, przygotowanie i prezentację regionalnych i globalnych raportów dla mojego zespołu przywódczego.

Po godzinach pracy, jestem osobą która miłuje spędzać aktywnie czas – długodystansowa jazda na rowerze, wspinaczka, pływanie, bieganie, jazda na nartach oraz odkrywanie świta poprzez podróżowanie. Mój ulubiony cytat to “Don1t forget to stop and smell the roses”, który w tak zabieganych czasach przypomina mi, aby czasem nie zapomnieć się zatrzymać i docenić piękno życia.