Michał Pieprzyca – Women in Tech Days

Michał Pieprzyca

Michał Pieprzyca

Ericsson / Kierownik Liniowy

Mieszkam i pracuje w Krakowie. Kończyłem krakowską Ósemkę, potem studia na AGH. Automatyka i Robotyka na wydziale EAiE (obecnie EAIiE – tzw. Wydział Samogłosek).

Już na studiach zacząłem prace w firmie Comarch, a od 2013 roku pracowałem dla Ericssona. Najpierw w firmie Ericpol, a od 2015 roku, po kupieniu Ericpola przez Ericssona, już formalnie dla firmy Ericsson. Byłem deweloperem, team leaderem, project managerem. Prowadziłem projekty mające na celu poprawę jakości produktów Ericsona, programy rozwijania i stymulowania innowacyjności, programy rozszerzania kompetencji, w obszarach którymi zajmował się mój zespól. Tworzyłem procesy pomagające eliminować błędy w oprogramowaniu, poprawiające testy i wspomagające prowadzenie RCA (root cause analysis). Teraz jestem Kierownikiem Liniowym.

Zawodowo szczególnie interesuje się aspektami związanymi z zarzadzaniem zespołem, wspomaganiem pracowników w rozwoju osobistym oraz realizacji celów swoich i organizacji.

Prywatnie: Biegam. Dużo. Mogę o tym opowiadać bez końca. Ale też udzielam się społecznie na przykład w Radzie Rodziców w szkole moich dwóch synów.

Supermoce? Umiem na przykład robić zastrzyki wężom.