Weronika Filonov – Women in Tech Days

Weronika Filonov

Weronika Filonov / Citi Solutions Center

Dołączyłam do Citi w 2017 roku jako uczestnik Globalnego Programu Rozwojowego w IT. Nie miałam wtedy doświadczenia w pracy w IT, byłam jednak bardzo zdeterminowana. Podczas trwającego 18 miesięcy programu miałam okazję rotować pomiędzy różnymi zespołami (m.in First Line Operations, Infrastructure Planning, Sustainability) poznając specyfikę pracy w międzynarodowym środowisku oraz branży informatycznej. Uczestnictwo w programie Graduates było dla mnie kluczowe – nie bojąc się podejmować nowych wyzwań oraz często wychodząc ze swojej strefy komfortu rozpoczęłam nowy rozdział w swojej karierze. Od kwietnia 2019 jestem członkiem zespołu Cloud Capacity, gdzie zajmuję się budowaniem, integracją i automatyzacją procesów wokół wykorzystania chmury publicznej, jak również analizą i wizualizacją danych. Jestem przykładem na to, że nawet nie mając wykształcenia kierunkowego, każdy chętny, wkładając odpowiednią ilość pracy i samodyscypliny może rozpocząć pracę w IT.

Jestem aktywnym Ambasadorem Women in Technology oraz leaderem inicjatywy High School Technology Attraction, skierowanej do uczniów szkół średnich, którego celem jest walka ze stereotypami oraz zachęcenie młodzieży do studiowania kierunków ścisłych.

Jako absolwentka Politechniki Warszawskiej (Zarządzanie i Inżynieria Produkcji), od kilku lat związana z analizą danych, postanowiłam uzupełnić swoją wiedzę na studiach podyplomowych SGH – „Informatyczne Systemy Zarządzania – Strategia, Planowanie, Integracja”. Posiadam certyfikaty Agile, ITIL, Scrum Master, jak również przygotowuję się do certyfikacji Amazon Web Services.

W wolnym czasie uwielbiam spacerować, relaksować się przy dobrej lekturze i podróżuję (głównie na Litwę).